ترجمه ترجمه .

ترجمه

جمع سپاري چيست


ش از اين درمورد جمع سپاري صحبت كرديم. اما جمع سپاري هم مانند هر شيوه ديگر، مزايا و معايبي دارد. در اين مطلب به بررسي اين مزايا و معايب مي پردازيم.

تاريخچه اي كوتاه از روش جمع سپاري

اصطلاح «جمع‌سپاري» اولين بار توسط جف هوو در سال 2006 ايجاد شد. او در مقاله‌اي در وب‌سايت wired درباره شيوه جديدي صحبت كرد كه در آن افرادي كه تمايل به همكاري و كمك كردن در پروژه‌اي را دارند، دور هم جمع مي‌‌شوند. افرادي كه زمان كافي دارند، مي‌توانند نيروي انساني زيادي در اختيار شما قرار دهند. استفاده از اين روش به جاي برون سپاري به شركت‌هاي بزرگ، براي كارهاي كوچك و دستي مثل چسباندن تعداد زيادي عكس،  امكان‌پذيرتر و مقرون به صرفه تر است. بنابراين بهتر است از بازار جمع‌سپاري آمازون به نام ترك مكانيكي استفاده كنيد.

اگرچه جمع سپاري اصطلاح جديدي است، اما اين مفهوم سال‌ها است به شكل‌هاي مختلف در جامعه استفاده مي‌شود. براي نمونه، دعوت‌نامه بتاي بازي هاي ويدئويي به نوعي استفاده از روش جمع سپاري است،كه در آن توسعه‌دهنده نرم‌افزار نسخه‌ آزمايشي بازي را به نام نسخه بتا منتشر مي‌كند تا عموم مردم بازي را امتحان كنند. 

در خدمات ترجمه نيز از روش جمع سپاري استفاده مي‌شود. براي مثال فيسبوك از سال 2008  تا كنون وب‌سايت خود را با روش جمع‌سپاري به زبان‌هاي ديگر ترجمه مي‌كند. همچنين ويكيپديا دايرةالمعارفي است كه توسط مردم سرتاسر جهان نوشته مي‌شود و از روش جمع سپاري استفاده مي‌كند. همان‌طور كه مي‌بينيد سال‌ها است كه در جامعه از مفهوم جمع سپاري استفاده مي‌شود و فقط اصطلاح جمع سپاري اين روز‌ها باب شده‌است.

امروزه شركتها علاوه بر استخدام تيم تحقق و توسعه، مشكلاتي كه با آن رو‌به‌رو هستند را در ليستي قرار مي‌دهند تا از افرادي كه حاضرند با آن‌ها همكاري كنند، در اين زمينه‌ها كمك بگيرند. بعضي از وب‌سايت‌هاي جمع‌سپاري،  مثل InnoCentive، براي حل مشكل‌هاي خود جوايز بزرگي قرار مي‌دهند. با اين حال اين هزينه در مقايسه با استخدام كردن يك تيم بزرگ تحقيق و توسعه كم است.

مزايا و معايب جمع‌سپاري براي كسب‌و‌كارهاي كوچك و متوسط

امروزه بسياري از كسب‌و‌كارهاي كوچك و متوسط براي آن كه بتوانند نيازهاي خود را برطرف كنند، در حال حركت به سمت استفاده از روش جمع سپاري هستند. در ادامه مزايا و معايب روش جمع‌سپاري ذكر مي‌شود. پس از مطالعه اين مطلب، مي‌توانيد با ذهنيت صحيح درباره انتخاب كردن يا نكردن روش جمع‌سپاري براي رفع نيازهاي كسب و كار خود تصميم بگيريد. 

مزاياي روش جمع سپاري

1- نتيجه‌گيري سريع‌تر جمع سپاري

در روش جمع سپاري مي‌توانيد ساده‌تر و سريع‌تر شخص مناسب براي انجام كار را پيدا كنيد. روش جمع سپاري اين امكان را براي شما فراهم مي‌كند كه پروژه خود را به صورت مستقيم وارد بازار كنيد و به سرعت از افراد خلاق ايده‌هاي منحصر به فرد و خاص بگيريد.

2- مقرون به صرفه‌تر بودن جمع سپاري

كساني كه تا به‌حال از روش جمع سپاري استفاده نكرده‌اند، درباره قيمت بالاي آن نگران هستند. بعضي افراد به دليل آن كه قيمت روش جمع سپاري از آژانس‌هاي سنتي كمتر است، دچار اين اشتباه مي‌شوند كه كيفيت خروجي حاصل از اين روش كم است. اما علت كمتر بودن هزينه جمع سپاري نسبت به شيوه سنتي آن است كه در  اين روش افراد زيادي هستند كه مي‌توانيد از آن‌ها براي انجام كار خود كمك بگيريد. بدين صورت قيمت‌ها كاهش مي‌يابد و بازده كاري شما افزايش مي‌يابد.


برچسب: جمع سپاري+ناربو+جذب مترجم،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ دى ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۵۶:۴۱ توسط:مترجم موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
{COMMENTS}
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :