ترجمه ترجمه .

ترجمه

فيلم براي تقويت زبان


- ديدن فيلم براي تقويت زبان

ابتدا يك دور، كامل فيلم را به زبان انگليسي ببينيد و از آن لذت ببريد. در اين مرحله هدف تقويت زبان انگليسي با فيلم نيست بلكه درك فيلم است . پس حتي مي توانيد از زيرنويس فارسي استفاده كنيد تا محتواي كلي فيلم را بهتر درك كنيد. اگر بدون زيرنويس متوجه فيلم مي شويد، بهتر است از زيرنويس استفاده نكنيد.

3- بخش بندي فيلم براي سفارش ترجمه فارسي به انگليسي

فيلمي را كه براي تقويت زبان انگليسي  انتخاب كرده ايد، به چند بخش تقسيم كنيد. مثلا تقسيم يك فيلم يك ساعته به چهار بخش پانزده دقيقه اي مناسب است. تصميم بگيريد بيشتر از بخشي كه انتخاب كرده ايد نبينيد و حتما روي تصميمتان بمانيد. بهتر است بخش ها كوتاه باشند تا بتوانيد روي آن ها تمركز كنيد و چند بار تكرارشان را ببينيد. اگر تصميم بگيريد سنگ بزرگي را بلند كنيد، در ابتداي راه مي مانيد. ديدن همه فيلم شما را خسته مي كند. علاوه بر آن نمي توانيد چند بار آن را تكرار كنيد.

4- ديدن فيلم با زيرنويس انگليسي

اگر بخواهيد فقط با يك بار ديدن فيلم با زيرنويس انگليسي زبانتان را تقويت كنيد، موفقيت چشمگيري به دست نخواهيدآورد، اما اگر همه مراحل را به ترتيب بگذرانيد و در راه آموزش شكيبا باشيد، زيرنويس انگليسي هم به شما كمك مي كند. در اين مرحله بخش اول فيلم را با زيرنويس انگليسي ببينيد. واژگان جديد را يادداشت كنيد. ابتدا سعي كنيد معني آن ها را با توجه به داستان فيلم و مترجم فارسي به انگليسي آن حدس بزنيد. اگر نتوانستيد، از ديكشنري كمك بگيريد. در پايان نگاهي به ليست واژه هاي تازه بيندازيد و سپس دوباره فيلم را ببينيد. بهتر است هنگام مشاهده فيلم به ليست واژه هايتان مراجعه نكنيد بلكه قبل و بعد از تماشاي هر بخش واژه ها را مرور كنيد. نيازي به حفظ كردن واژه ها نيست. پس از چند بار مرور واژه ها و ديدن فيلم بر آن ها مسلط مي شويد. اگر دوست داشتيد واژه ها را به خاطر بسپاريد و مرور كنيد، مي توانيد از چند برنامه روي گوشي همراهتان كمك بگيريد.

5- ديدن فيلم بدون زيرنويس

اين بار بخش اول فيلمي را كه براي تقويت زبان انتخاب كرده ايد، بدون زيرنويس ببينيد. اگر به واژه اي برخورديد كه معناي آن را به ياد نداشتيد، سراغ ليست واژه هايتان برويد؛ اما مدام آن را چك نكنيد.

6- تمرين تلفظ

با بازيگران فيلم به زبان انگليسي با ترجمه دقيق همراه شويد و سعي كنيد تلفظتان را به آن ها شبيه كنيد. پس از هر جمله فيلم را متوقف كنيد و جمله را تكرار كنيد. سعي كنيد با همان لحن و حس بازيگر جمله را بيان كنيد.

چگونه با كمك فيلم زبان انگليسي خود را تقويت كنيم


برچسب: ترجمه دقيق.مترجم فارسي به انگليسي. سفارش ترجمه فارسي به انگليسي،
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۱:۰۵:۰۰ توسط:مترجم موضوع:

:: مطالب مشابه
درسي درسي
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :